ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6525127
*
nr 652 5127
Spegel
med hylla + KONSOL, förgylld, skiva i stenmassa, höjd spegel: 95 cm, höjd konsolbord: 80 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2010
kl 17:32:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 22:30:59
1
700 kr
18/8 22:12:55
2
550 kr
18/8 23:14:14
3
1.200 kr
22/8 15:06:05
4
1.500 kr
22/8 18:58:54
3
2.100 kr
23/8 15:15:44
5
1.700 kr
23/8 17:05:24
6
2.000 kr
23/8 17:05:59
6
2.200 kr
23/8 17:14:20
4
2.500 kr
23/8 17:18:50
6
2.500 kr
23/8 17:19:40
6
2.700 kr
23/8 17:21:28
4
3.000 kr
23/8 17:24:05
6
3.000 kr
23/8 17:24:47
6
3.300 kr
23/8 17:26:04
4
3.500 kr
23/8 17:27:53
6
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene hylla konsol skiva i stenmassa spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 652 5127
Spegel
med hylla + KONSOL, förgylld, skiva i stenmassa, höjd spegel: 95 cm, höjd konsolbord: 80 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/8 22:30:59 | 1 | 700 kr |
18/8 22:12:55 | 2 | 550 kr |
18/8 23:14:14 | 3 | 1.200 kr |
22/8 15:06:05 | 4 | 1.500 kr |
22/8 18:58:54 | 3 | 2.100 kr |
23/8 15:15:44 | 5 | 1.700 kr |
23/8 17:05:24 | 6 | 2.000 kr |
23/8 17:05:59 | 6 | 2.200 kr |
23/8 17:14:20 | 4 | 2.500 kr |
23/8 17:18:50 | 6 | 2.500 kr |
23/8 17:19:40 | 6 | 2.700 kr |
23/8 17:21:28 | 4 | 3.000 kr |
23/8 17:24:05 | 6 | 3.000 kr |
23/8 17:24:47 | 6 | 3.300 kr |
23/8 17:26:04 | 4 | 3.500 kr |
23/8 17:27:53 | 6 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene hylla konsol skiva i stenmassa spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23